Bazoviška cesta 14
6250 Ilirska Bistrica
V četrtek, 16. maja, je na Osnovni šoli Podgora Kuteževo potekala prireditev S teboj mi je lepo. Učenci ter otroci iz vrtca so se pridno pripravljali na ta dogodek, v katerega so povezali svoje znanje in veščine, preteklost in sedanjost.
Program so začeli z mislimi na stare čase, z ljudsko glasbo in plesom. Učenci 4. in 5. razreda so se ob spremljavi instrumentalistov predstavili z ljudskimi pesmicami Stric Andrejčkov, Sem deklica mlada, vesela in Kaj nam pa morejo. Folklorna skupina je zaplesala plesa »ta požugana« in »točak«. Pikapolonice in Levčki iz vrtca so pogumno zaplesali na pesem Psiček nima repka več, nato pa zapeli svoji himni. Učenci prvega razreda so deklamirali pesmici o prijateljstvu ter o babici in dedku ter zapeli Gradimo prijateljstvo. Skupaj z bodočimi prvošolci so pripravili še en pevski nastop. Zapeli so pesem En majhen mož. Člani gledališkega krožka so razkrili odgovor na vprašanje, koliko pik ima pikapolonica. Nastopili so z igrico Pikapolonica in pike. Devetošolec Rene Fabec je predstavil svojo prvo lastno skladbo z naslovom Pesmca. Skupaj z bratom Binetom sta jo zaigrala na trobento in bariton. Sledile so plesne točke, ki so navdušile občinstvo. Učenke plesnega krožka so zaplesale dva jazz plesa ter moderni jive. Da obvladajo plesne korake, so dokazali tudi učenci 8. in 9. razreda, ki so zaplesali bachato in ča ča ča, ter učenci 5. razreda s kavbojsko polko. Da ni dobra le v vodenju prireditve, temveč tudi v rapanju, je dokazala Nika Prosen. Skupaj z Mašo Peruzin sta odrapali pesem o ljubezni. Člani otroškega zbora so zapeli Življenje je vrtiljak, mladinski zbor pa pesem Glasba – jezik sveta. Za konec so otroci in obiskovalci združili glasove in skupaj z zborom in glasbeniki zapeli pesem V dolini tihi. Fantje so zaigrali še nekaj veselih melodij, ob katerih so učenci veselo zaplesali.
OŠ Kuteževo nosi naziv Kulturna šola
Glasba, ples, igra in vse, kar je povezano s kulturo in našo tradicijo, nam polepša svet in nas bogati. Na OŠ Kuteževo skrbimo za pestro kulturno življenje, zato šola že od leta 2009 nosi naziv Kulturna šola. Naziv smo obdržali še za štiri leta. Projekt »Kulturna šola« izvaja JSKD z namenom, da bi spodbujal kulturno vzgojo, omogočal ustvarjalnost mladih ter podpiral kakovostne dosežke na različnih umetnostnih področjih. Priznanje in zastavo je gospe ravnateljici Mirjam Vrh izročil gospod Igor Štemberger, vodja območne izpostave Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti.
Andreja Rolih