Bazoviška cesta 14
6250 Ilirska Bistrica
Še vedno so mogoče prijave za likovno delavnico to soboto med 10. in 12. uro v Pavlovčevi galeriji v Domu na Vidmu.
Da bi pri mladih prebujali odnos do likovne kulture in spodbujali njihovo kreativnost, bomo namreč v času trajanja posamezne razstave v Pavlovčevi galeriji organizirali tudi likovno delavnico. Prva bo v soboto, 16. marca, med 10. in 12. uro. Udeležijo se jo lahko učenci višjih razredov osnovnih šol in srednješolci (skupina do 15 udeležencev), pa tudi starši.
Prijave zbiramo na naslovu tajnistvo@ilirska-bistrica.si (z naslovom Prijava na likovno delavnico) ali na telefonski številki 051 653 134 še v petek, 15. marca. Za zdaj imamo prijavljenih sedem učencev in enega starša.
Na tokratni, prvi delavnici, ki jo organiziramo v sklopu razstave slikarke Lone Verlich Dotik modrosti, se bodo udeleženci v likovni svet odpravili z ogljem ali svinčnikom v roki ter odkrivali, da je risba temelj likovnega ustvarjanja in da ustvarjalcu omogoča, da izrazi najbolj avtentične notranje vizije. Pri tem jih bo vodila kuratorka Anamarija Stibilj Šajn, dodaten vir ustvarjalnih spodbud pa bodo predstavljala tudi razstavljena dela.
Anamarija Stibilj Šajn je udeležencem javnega vodenja po razstavi v ponedeljek, 26. februarja, pojasnila, da so prezentna slikarska dela Lone Verlich koloristično bogata, in vendar igra v njih izjemno pomembno vlogo prav risba. "Z njo avtorica uteleša akterke dogajanja ter spremljajoči predmetni svet, različna znakovna znamenja in simbole. Njena risba je aktivna, oblikotvorna in tekoča obrisna oziroma konturna sled.
Udeleženci delavnice bodo skušali svoje misli in zamisli skozi spretnost roke pretočiti v črtno sled. Z risbo bodo ustvarjali prizore, navdahnjene z likovnimi deli Lone Verlich, lahko pa bodo, tako kot avtorica, poiskali motivno snov v svojem življenju.
Ustvarjali bodo s svinčnikom in/ali ogljem na papir. Pri tem bodo spoznavali, da je risba neke vrste abeceda likovnega ustvarjanja. Črtne sledi so glede na vlogo aktivne in s tem oblikotvorne, medialne ali razmejitvene in pasivne, s katerimi ustvarjamo ploskve ter z njimi lahko celoto izgrajujemo v smeri plastičnega in prostorskega vtisa.
Črte so različnih karakterjev; so tanke in debele, mehke in ostre, tekoče in segmentirane, pravolinijske in ukrivljene …
S črtami lahko ustvarimo samostojno in dokončno likovno delo. Moč črtne sledi je izjemna.